دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم خبرداد

دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم خبرداد

 

mohamad mohammadi

افزایش علاقه‌مندی هنرمندان در سومین جشنواره موسیقی لیلم

دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم گفت: نخستین اتفاقی که در سومین دوره از برگزاری جشنواره لیلم شاهد هستیم افزایش شور و شوق و علاقه‌مندی هنرمندان و فعالیت بیشتر برای حضور درخشان‌تر در جشنواره است.

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم، محمد محمدی اظهار کرد: نخستین اتفاقی که در سومین دوره از برگزاری جشنواره لیلم شاهد هستیم افزایش شور و شوق و علاقه‌مندی هنرمندان و فعالیت بیشتر برای حضور درخشان‌تر در جشنواره است.

وی افزود: هنرمندان منتظر بودند جشنواره برگزار شود تا اثر خود را در جشنواره ارائه دهند و همچنین سنجشی با دیگر هنرمندان هم فراهم شود.

دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم با اشاره به اینکه سعی کردیم جشنواره را به لحلظ کیفی، ترمیم کنیم و اشکالاتی که در دوره‌های قبل وجود داشت رفع شود، گفت: به همین دلیل به سمت داوری تخصصی و تخصصی‌تر حرکت کردیم چراکه در دوره‌های قبلی ممکن بود در داوری پنج درصد خطا صورت گیرد و با داوری تخصصی‌تر، به دنبال رفع این مشکل هستیم.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: امسال بخش منظومه‌خوانی هم به جشنواره اضافه شده که فرصت خوبی برای شنیدن و یادآوری منظومه‌های ارزشمند مازندرانی است.

محمدی ادامه داد: توسعه این جشنواره به شهرستان‌های بیشتر با هدف افزایش جذب مخاطب و بهره‌مندی مردم دیگر شهرها از موسیقی، از دیگر اقدامات جشنواره لیلم در دوره سوم است.

وی خاطرنشان کرد: موسیقی با سرشت مردم این خطه عجین است و با توسعه جشنواره، به دنبال نشاط اجتماعی هستیم که پویاتر و سالم‌تر اجرا شود.

این مسئول یادآور شد: امسال سعی کردیم با حضور استادان بزرگ موسیقی ایران، چند کارگاه تخصصی هم برای فعالان حوزه موسیقی برگزار کنیم تا با گستره بیشتری از فرهنگ مازندران و تاثیر و قدمت آن آشنا شوند که این هم از دستاوردهای جشنواره لیلم است.

دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم با اشاره به حضور گروه‌های موسیقی از سه کشور قراقستان، آذربایجان و افغانستان در سومین جشنوره موسیقی لیلم، گفت: هنرمندانی از استان‌های سیستان و بلوچستان، سمنان، گلستان، گیلان، هرمزگان، لرستان و خراسان و مازندران هم در این جشنواره به اجرای برنامه می‌پردازند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید