مراسم رونمایی از 4 آلبوم موسیقی شرکت مهرآوا

عصر دیروز، 20 بهمن¬ماه 1395، مراسم رونمایی چهار آلبوم

اخیر شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا، «شیدای من»، «زلف شه»، «یاد اون روزا بخیر» و «هنوز می¬خندد»، با حضور هنرمندان و مقامات سیاسی در سالن سلمان هراتی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ساری برگزار گشت.
این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و خوانش سرود ملی آغاز شد. محمد غلامی، مدیر و صاحب امتیاز شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا نخستین فردی بود که به دعوت مجری برنامه، مجید عرب، جهت ایراد سخن و خوش¬آمدگویی به میهمانان به پشت تریبون رفت. پس از او استاد محمدعلی کاظمی به روی سن فراخوانده شد و در میان اشتیاق حاضرین شعر معروف چکل را خواند.
سپس مجید عرب از عوامل اصلی آلبوم «هنوز می¬خندد»، آقایان علی اصغر اسماعیلی، مهدی ناطق و حنیف شهمیرزادی، برای اجرای برنامه دعوت به عمل آورد. این آلبوم اثری سنتی با آواز مهدی ناطق، شعر علی اصغر اسماعیلی و موسیقی حنیف شهمیرزادی است که توسط شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا در زمستان 95 به انتشار رسید.
برنامه¬ی بعدی که افراد حاضر در سالن شاهد آن بودند شعرخوانی خانم آرام بود که برای استاد گوران سروده بودند و این شعر را تقدیم به ایشان کردند و سپس اجرا موسیقی بومی به خوانندگیِ سید کاظم حسینی، نوازنده¬ی دوتار محمود بتیار، نوازنده¬ی دسرکوتن جمشید نیکوزاد و نوازنده¬ی کمانچه حسام بتیار.
سپس استاد گوران به بهانه¬ی انتشار آلبوم جدیدشان، «یاد اون روزا بخیر»، میان تشویق¬های پرشور حاضرین به پشت تریبون رفت و پس از اندکی دردِ دل، به خوانش اشعار مازنی پرداخت. پس از اتمام شعرخوانی او حضار یک دقیقه به تشویق این استاد گران¬مایه ایستادند.
نفر بعدی که برای ایراد سخن به پشت تریبون فراخوانده شد جناب آقای جهانگیر نصر اشرفی، پژوهشگر موسیقی بومی مازندران و سرپرست دانش¬نامه¬ی مازندارن بود. ایشان با اشاره به ضرورت پرداختن به موسیقی بومی مازندران از هنرمندان خواستند که با همت و انگیزه¬ای دوچندان به فعالیت¬های هنری خود بپردازند.
مجید عرب آقای دامادی را به پشت تریبون دعوت کرد. نماینده¬ی شهر ساری چند بیت از شعر «آق مدیر» استاد گوران را از بر خواند و به خاطره¬ای قدیمی از نخستین¬باری که با اشعار این استاد گران¬قدر روبه¬رو شد، اشاره کرد. ایشان بر ضرورت ایجاد فضاهای باز و سازنده جهت ابراز گلایه¬های هنرمندان تاکید ورزیدند.
در نهایت برای رونمایی از چهار آلبوم موسیقی، آقایان یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار، حسین-زادگان فرماندار شهر ساری، دامادی نماینده¬ی مردم ساری، غلامی مدیر شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا، غضنفری، استاد گوران و استاد کاظمی به روی سن فراخوانده شدند و از آلبوم¬های «شیدای من»، «زلف شه»، «یاد اون روزا بخیر» و «هنوز می¬خندد» رونمایی شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید